1 Mayıs Mesajı

Emek ve alın teriyle özdeşleşen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, uzun yıllardan bu yana çalışanların hak arayışında önemli bir sembol olmuştur.

Hayatımızın her anında katkısı bulunan, bedenini ve beyin gücünü kullanarak özenli ve sorumluluk anlayışı içinde fedakârca çalışan emekçi kardeşlerimiz, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasının en büyük gücü olmuştur.

Kamu Denetçiliği Kurumu olarak, emekçi ve çalışanların haklarına sahip çıkılması, işçinin alın teri kurumadan emeğinin ve haklarının verilmesi anlayışı içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz.

1 Mayısın, özveri ile çalışan ve üreten vatandaşlarımız arasında birlik ve beraberliğin güçlendirilmesine vesile olmasını diliyorum.

Sizlerin emek ve mücadelenizin; Türkiye’de insan haklarına dayalı demokrasinin kökleşmesine, hukukun üstünlüğünün yerleşmesine, halkımızın huzur, barış ve refahına vesile olmasını temenni ederim.

Büyüyen, gelişen ve güçlenen Türkiye’de emeğin değerinin bilinmesi, dayanışmanın artması ve adil bölüşümün sağlanması temennisi ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlarım.

Şeref MALKOÇ
Kamu Başdenetçisi