TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN KDK’ya VEDA ZİYARETİNDE BULUNDU

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail KAHRAMAN, veda ziyaretleri kapsamında TBMM’ye bağlı tek denetleme kurumu olan Kamu Denetçiliği Kurumu’na ve Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a ziyarette bulundu.

Ziyarette Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçileri Arif Dülger, Celile Özlem Tunçak, Sadettin Kalkan, Yahya Akman ve Genel Sekreter İbrahim Kılınç hazır bulundu.

Ziyarette açıklama yapan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ziyaretlerinden dolayı TBMM başkanına teşekkür ederek, “TBMM başkanımızın bizim yetişmemizde çok büyük emeği olmuştur. Her yönden bize abilik yapmıştır. Özellikle de Kamu Başdenetçiliğine denetçi arkadaşlarımızla birlikte seçildikten sonra kendilerinin ufkundan tecrübelerinden çok faydalandık ve kurumumuzun her faaliyetinde yanımızda oldu. Manevi desteğinin yanı sıra fiilen de yanımızda oldu. Kurum bu sayede geçmiş dört yılın temelleri üzerine yeniden harekete geçti ve geçen seneki başvuru sayısı 3'e katlandı. Arkadaşlarımızın çalışma temposu, sizlerin destek ve moralleriyle çok önemli derecede arttı.”

“Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gizli veya açık 10’un üzerinde darbe girişimi vardır ama ilk defa bir meclis başkanı darbeye direnmek için milli iradenin tecelligahı olan meclisi açmıştır ve darbecilere meydan okuyup millete de cesaret vermiştir. Özellikle 15 Temmuz milletin darbeye karşı direnişi ve bu direnişte meclis başkanımızın meclisi açması hem bugüne kadar hem de bundan sonraki tarihimizde derin izler bırakmıştır.

Sayın başkanım biz denetçi arkadaşlarımızla beraber bir buçuk yılı geçirdik. Çok güzel hizmetlere imza attık tabi bu hizmetlerin arkasında da burada bulunan arkadaşlarımızın alın teri ve göz nuru var. İnşallah bu kurum hakkaniyet ve adalet konusunda Türkiye’ye çok daha iyi hizmetler verecektir.

Değerli arkadaşlar İsmail abi bir mücadele insanıdır. TBMM Başkanlık görevi süresince güzel hizmetlerde bulunmuştur. İsmail abi İnşallah bundan sonra da tecrübesiyle beraber belki siyasette meclisteki çalışmasına nokta koyarken sivil toplum alanında, topluma yol gösterme alanında kanaat önderi olma alanında da yeni bir besmele çekiyor.”

Kahraman: Hizmetler Geçici Ama Fikirler Ve Türkiye’nin Bekası Önemli

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Konuşmasında KDK'nın faaliyetlerinden dolayı Malkoç ve kurum yetkililerini kutladı. Sizlerle beraber Türkiye'mizin yükselmesi, mazisine misyonuna uygun noktaya gelmesi için gerekli çalışmalarda hep beraber olduk gerekli çalışmaları yaptık. Elimizden geleni yapma mecburiyetimiz var. Ülkemiz çok iyi noktalara geldi. Siz talebelik yıllarından üniversiteden önceki dönemlerden başlayan bir milli yol insanısınız. Hizmetler geçici ama fikirler ve Türkiye’nin bekası önemli herkes orada elinden geleni yapmalı. Siz de yapıyorsunuz sizin de şahsınızı tebrik ediyorum. Allah utandırmasın. Güzel bir döneme girdik. 26. Dönem anayasanın değişimini sağlayan dönem oldu. Bir de milletin temsilcisi olarak milli iradeye sahip çıktı. Bunların içinde bulunmak benim için büyük bir nasipti, kısmetti. Cenabı Allah’a hamdediyorum. Allah utandırmasın. Yolumuz uzun kimse kesmesin. Cenabı Hak milletimize devletimize zeval vermesin.

Kahraman, KDK'ye yapılan şikâyetlerin azalması gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünya çapında bir lider olduğunu belirten Kahraman, ancak "dünyanın Erdoğan'ı istemediğini ve Türkiye'nin önünü kesmek istediğini" aktardı.

Kahraman Her şey başlangıç o faaliyetlerde bulunmak illa parlamentoda mecliste bulunmak değil. Bu tip çalışmaların kesin kabulü musalla taşıdır. Oraya kadar devam diyerek Malkoça ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.