Başdenetçi Malkoç, Danimarka Krallığı Ankara Büyükelçisi Svend Olling’i Kabul Etti

Danimarka Krallığı Ankara Büyükelçisi Svend Olling, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Danimarka ve Türkiye’nin geçmişe dayalı ilişkileri olduğunu ve bu vesileyle bunu daha ileriye taşımak istediklerini ifade etti. Kamu Başdenetçisi Malkoç, Büyükelçi Olling’e bu ay içinde gerçekleştirdiği Kilis, Kahramanmaraş ve Gaziantep illerini kapsayan mülteci kampı ziyaretlerindeki izlenimlerinden ve Türkiye’deki mülteciler hakkında sayısal bilgiler verdi.

Büyükelçi Olling ise, Kamu Başdenetçisi Malkoç’a yeni görevinde başarılar dileyerek, Danimarka Ombudsmanlık Kurumu olarak işbirliğine daima hazır olduklarını ifade etti.

Büyükelçi Olling, Türkiye’nin çok sayıda mülteci ve sığınmacıya ev sahipliği yaptığını, dünyada bugüne kadar herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda böyle bir ev sahipliği yapılmadığını, bunun Türk halkı için büyük bir onur vesilesi olduğunu, Suriyeli mültecilere yüksek standartta hizmet sunulduğunu belirterek, Türkiye karşısında saygıyla eğildiklerini sözlerine ekledi.

Toplantı, karşılıklı iyi niyet dileklerinin beyan edilmesi ile sona erdi.

Görüşmede, Kurum Genel Sekreteri İbrahim Kılınç, AB ve Dış İlişkiler Birim Sorumlusu Veli İlhan Ceylan ile Uzman Yardımcısı Emre Yumuş da hazır bulundu.