Başdenetçi Malkoç: İLİTAM Programı öğrencilerinin diplomalarından ‘Uzaktan Eğitim Programı’ ibaresi kaldırıldı.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uzaktan Eğitim (İLİTAM) Programı öğrencilerinin mezuniyet törenine onur konuğu olarak katıldı. Törene, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Ünal, MEB Yükseköğretim ve Yurtdışı Genel Müdürü Bülent Çiftci, Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri İbrahim Kılınç ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Şeref Malkoç, Kamu Denetçiliği Kurumunun işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Kuruma başvuruların kolay olduğunu vurgulayan Malkoç, “Vatandaşlar, internet ortamının yanı sıra faks, mektup, Kuruma bizzat gelerek, e-başvuru ve dilekçe ile başvuru yapabilmektedirler. Kolay ve parasız başvuruyorsunuz. Hızlı çözüm buluyoruz. En önemlisi idareyle sizin aranızı buluyoruz. Biz, idareyle sizin aranızda köprüyüz. Sizlerin avukatı gibiyiz.” Diye konuştu.

YÖK’ün aldığı karar sonrası Türkiye’de 10’un üzerindeki üniversitede İlahiyat Fakülteleri diplomalarında ‘Uzaktan Eğitim Programı’ ibaresi yer alacağını belirten Malkoç, “Bunun üzerine öğrenciler, diplomalarında bu ibarenin yer almasını istemedikleri için Kurumumuza başvuruda bulundular. Başvuruları inceleyen Kurumumuz, YÖK ve yetkili kurumlar ile görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonucunda diplomadan bu ibarenin kaldırılmasına karar verildi. Bu durum Kurumumuz ve öğrenciler için memnuniyet vericidir.” Dedi.

Konuşmasının ardından Malkoç’a plaket takdim edildi.