KDK’da Kurum Personeli ile Bayramlaşma

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Arif Dülger, Celile Özlem Tunçak, Hüseyin Yürük ve Sadettin Kalkan ile Kurum Genel Sekreteri İbrahim Kılınç, Ramazan Bayramı dolayısıyla kurum personeli ile bayramlaştı.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, yaptığı konuşmada Kurum personelinin Ramazan Bayramını tebrik ederek, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diledi.

Bayramların, yüreklerin açıldığı ve kavuştuğu zaman dilimleri olduğunu dile getiren Malkoç, “Hem dini hem de milli bayramlar, toplumları ve dayanışmayı ayakta tutan önemli günlerdir. Türkiye, dünyanın diğer yerleriyle özellikle İslam ülkelerine mukayese edildiğinde huzurlu ve rahat bir bayram yaşadı.” Şeklinde konuştu.

“24 Haziran’da yapılacak seçimden sonra denetim bugünkünden daha fazla önem arz edecektir.”

Kurum olarak yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini ve bu faaliyetlerin temposunun arttıkça kurumun tanınırlığının, bilinirliliğinin ve gücünün önemli ölçüde arttığını vurgulayan Başdenetçi Şeref Malkoç, “Hepimizin yoğun çalışmalarıyla ortaya çıkıyor. Alınacak çok yolumuz, yapılacak çok işimiz var. Özellikle geçen yıl 16 Nisan’da yapılan sistem değişikliğiyle ve 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimle birlikte Türkiye farklı bir sisteme giriyor. Bu sistemle denetim bugünkünden daha fazla önem arz edecektir. Bu denetimi sağlayan kurumlardan biri de Kamu Denetçiliği Kurumudur. Biz kurum olarak bu döneme ilişkin hazırlıklarımızı yapıyoruz. Yasamızda kısa zamanda yapılabilecek bazı değişiklikleri ilgili arkadaşlarla çalıştık. Yeni sistemle beraber kurum olarak Cumhurbaşkanının eylem ve işlemlerini de denetler hale geleceğiz. Yeni Meclisle beraber 6328 sayılı yasadaki köklü değişikliği de yapma gayreti içerisinde olacağız. Önümüzdeki dönem belki daha fonksiyonel olacağız ve kararlarımız daha etkin olacak.” Diye konuştu.

İlerleyen dönemde medyayla ve sivil toplum örgütleriyle ilişkilerini yoğunlaştıracaklarını söyleyen Malkoç, Kurumun, değişen sistemle beraber daha etkin ve fonksiyonel olacağını ve kurum olarak buna hazır olmaları gerektiğini bildirdi.

Kamu Denetçileri Dülger, Tunçak, Yürük ve Kalkan ile Genel Sekreter Kılınç da birer konuşma yaparak personelin geçmiş Ramazan Bayramını kutlayarak personele yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başdenetçi Malkoç ve Kamu Denetçileri, Kurum personeli ile tek tek tokalaşarak Ramazan Bayramını kutladı.