HANGİ AMAÇLA OLURSA OLSUN HİÇBİR TERÖR SALDIRISI TÜRK MİLLETİNİ YILDIRAMAYACAKTIR

Terörü Lanetliyoruz

Çevik Kuvvet Polislerimize yönelik hain bombalı saldırıda terör çirkin yüzünü bir kez daha İstanbul Beşiktaş’ta göstermiştir. Milletimizin birlik ve beraberliğine, huzuruna, güvenliğine ve istikrarına gölge düşürmeye yönelik bu terör saldırısını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

İnsan Hakları gününde meydana gelen bu menfur insanlık dışı saldırı ülkemizin terörle mücadelesinde bizi yıldıramayacaktır. Bu hain eylemi yapanlar köyde, şehirde veya dağda, nerede olursa olsun bulunacaklar ve inşallah hak ettikleri ceza Türk adaleti tarafından kendilerine verilecektir.

ABD ve AB terörle mücadele konusunda Türkiye’ye haksızlık yapmaktadır. FETÖ terör örgütünün elebaşı ABD’de PKK’lı teröristler de Avrupa Birliği ülkelerinde elini kolunu sallayarak gezmektedir. ABD ve AB yetkililerini terörizm konusunda uluslararası hukuk kurallarına uymaya davet ediyorum. Bu ülkelerdeki insan hakları örgütlerini ve hukuku savunanları harekete geçmeye davet ediyoruz.

Biz bin yıldan beri bu topraklarda ne hainlikler ne saldırılar gördük. En son 15 Temmuz darbe terörünü def eden aziz milletimizle beraber teröre karşı mücadelemizi birlik ve beraberlik içinde kıyamete kadar sürdüreceğiz, kardeşçe ve huzur içinde yaşayacağız, ne terör örgütleri ne de başkaları buna engel olamayacaktır.

Tekrar bu hain saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun, yaralılara acil şifalar dilerim.

Şehit ailelerinin ve Milletimizin başı sağ olsun.

 

Şeref MALKOÇ

Kamu Başdenetçisi