Kamu Başdenetçisi Malkoç ve Beraberindeki Heyet Eskişehir’de Temaslarda Bulundu

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçileri Arif Dülger, Celile Özlem Tunçak ve Hüseyin Yürük ile KDK Genel Sekreteri İbrahim Kılınç, birtakım temaslarda bulunmak ve yerel yöneticiler, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelmek üzere Eskişehir’e gitti.

Başdenetçi Şeref Malkoç ve beraberindeki heyet, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette basına açıklamalarda bulunan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Eskişehir’deki sorunları tespit ederek, Cumhurbaşkanı ve Başbakana ileteceklerini söyledi.

Malkoç: Şehirlerimizdeki gelişmeleri yakından takip edip, daha iyisini nasıl yapabiliriz bunu araştırıyoruz.

“Ombudsman Eskişehirliler İle Buluşuyor” konulu toplantı düzenleyeceklerini ve yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla Eskişehir’in sorunlarını konuşacaklarını ifade eden Malkoç, “Kamu Denetçiliği Kurumu olarak Türkiye’yi dolaşıyoruz. Valilerimiz, belediye başkanlarımızla o ilin problemleri ve o ildeki çalışmalar hakkında bilgi alıyoruz. Neticede de edindiğimiz izlenimleri, topladığımız görüşleri ilgili bakanlığa iletiyoruz. Cumhurbaşkanımıza veya Başbakanımıza iletiyoruz. Bugün ve yarın Eskişehir’deyiz. Sivil toplum örgütleri ile görüşeceğiz. Yarın da hem basınımızla buluşacağız hem de yerel yöneticilerimizle, mahalli idarecilerimiz, muhtarlarımız ve sivil toplum örgütleriyle şehrin sorunlarını konuşacağız. Şehirlerimizdeki gelişmeleri yakından takip edip, daha iyisini nasıl yapabiliriz bunu araştırıyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak da, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’u Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını bildirdi.

Eskişehir temasları kapsamında Başdenetçi Malkoç, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler’i de makamında ziyaret etti.

Halkın avukatlığını yaptıklarını ve idarenin danışmanlığı görevini üstlendiklerini kaydeden Malkoç, sorunları ilgili kurumlara aktardıklarını bildirdi. Eskişehir’in tarım, ticaret ve sanayi şehri olduğunu vurgulayan Malkoç, son yıllarda Eskişehir’in turizmde de önemli mesafe kat ettiğini söyledi. Eskişehir’in ileri teknoloji sanayisi ile de önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Malkoç, ilerleyen yıllarda Eskişehir’in bu yöndeki başarılarının artacağını dile getirdi.

Başdenetçi Şeref Malkoç ve beraberindeki heyet, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı’yı, Eskişehir Barosu Başkanı Rıza Öztekin’i, Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Şener’i, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ı ve Osman Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Hasan Gönen’i makamlarında ziyaret etti.