Kamu Başdenetçisi Malkoç ve Kamu Denetçileri, KDK Personeli ile Bayramlaştı

Kurban Bayramı nedeniyle Kamu Denetçiliği Kurumunda bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. Programa; Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Celile Özlem Tunçak, Hüseyin Yürük, Yahya Akman ve Genel Sekreter İbrahim Kılınç ile Kamu Denetçiliği Kurumu personeli katıldı.

Konuşma yapan Başdenetçi Şeref Malkoç, tüm kurum personelinin bayramını kutlayarak, Kurban Bayramının vatana, millete ve tüm İslam âlemine huzur getirmesini diledi.

Dini ve milli bayramların toplumların kaynaşması açısından önemli olduğunun altını çizen Şeref Malkoç, “Avrupa’da özellikle seçim döneminde göçmenlere, mültecilere karşı yapılan davranışlar, ırkçılığın ve yabancı düşmanlığının yaygınlaşması, faşist partilerin güç bulması önümüzdeki günlerde dünyanın sıkıntıya gireceğini gösteriyor. Umut ediyorum ki Türkiye bütün bunlardan dünyaya örnek olacak davranışlar içerisinde çıkar. Burada bizim en önemli dayanağımız, gücümüz belki de inancımız olacaktır. Çünkü dünyadaki değişik İslami gruplar var bizim bin yıldan beri Anadolu geleneğinde süren İslam inancımızın belli temelleri var. Merhamete, şefkate, hoşgörüye dayanan bir anlayış. Bunun hem dünyada yaygınlaşması hem de İslam ülkelerinde yaygınlaşması gerekiyor. Bayramlar o açıdan önemli. Milli bayramlar bir milletin kendi kimliğini oluşturması açısından önemli.” Diye konuştu.

Ağustos ayının tarihimiz açısından önemli bir ay olduğunu vurgulayan Malkoç, “Tarihimizdeki önemli kırılma noktaları ağustos ayındadır. Örneğin 26 Ağustos 1071’de Alpaslan Gazinin öncülüğünde Bizans’ı yenmişiz ve Anadolu’nun, Avrupa’nın kapıları bize açılmıştır. Türkiye ve dünyadaki gelişmelerde görüyoruz burayı bize çok görüyorlar ama boşuna uğraşıyorlar bin yıldır buradayız ve kıymete kadar da burada kalmaya devam edeceğiz. Umut ediyorum ki bundan sonra 26 Ağustos’ta resmi bayram olur çünkü önemli bir husus. Diğer önemli bir olay ise 30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu açısından son derece önemli bir aydır. Bu yıl da Kurban Bayramının ağustos ayına denk gelmesi olayın önemini bir kat daha maddi ve manevi yönden de pekiştirdi.” dedi.

Malkoç ayrıca yola çıkacak herkesin trafik kazalarına karşı kurallara uyması gerektiğini ve hız yapmamaları yönünde uyardı.

Kamu Denetçileri Tunçak, Yürük, Akman ve Genel Sekreter Kılınç da personelin bayramını tebrik ederek, herkesin aileleri ve sevdikleriyle birlikte huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmeleri dileğinde bulundu.

Başdenetçi Malkoç ve kamu denetçileri kurum personeli ile tek tek bayramlaştı.