Kamu Başdenetçisi Malkoç: Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimize destek için kan veriyoruz.

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) ve Türk Kızılayınca düzenlenen kan bağışı kampanyasında Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve kurum çalışanları kan bağışında bulundu.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç yaptığı açıklamada, Kamu Denetçiliği Kurumunun örnek bir kuruluş olma açısından Kızılaya her yıl kan bağışı kampanyasında destek verdiklerini bildirdi.

Verilen kanların, acil ihtiyacı olan insanların ihtiyaçlarını karşıladığını vurgulayan Başdenetçi Malkoç, “Bugün Türkiye terörle mücadele açısından hem yurt içinde hem de yurt dışında önemli bir mücadele vermektedir. Özellikle Fırat Kalkanı’ndan sonra Afrin’de Mehmetçiklerimiz can verirken, şehit ve gazi olurken biz de burada kan bağışı kampanyasıyla kan veriyoruz. Hem onlara manevi açıdan moral desteği hem de ülkemizde kana ihtiyacı olan insanımıza destek olmak için bunu yapıyoruz. Türkiye’de 80 milyon insanımız var. İnsanlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz.” Diye konuştu.

KDK’nın örnek davranışı olduğu gibi Türkiye’deki bütün kamu ve kuruluşlarını da kan bağışı kampanyasına destek olmaya davet eden Malkoç, kan vermenin sağlıklı bir olay olduğunu hem başkalarına yardım hem de insanın sağlığı açısından önemli bir olay olduğunu ifade ederek KDK olarak her yıl bu hassasiyeti devam ettireceklerini dile getirdi.

Geçen yıl düzenlenen kampanyada KDK çalışanlarının yüzde 30’undan fazlasının kan bağışında bulunduğunu belirten Şeref Malkoç, “KDK, diğer çalışmalarda örnek olduğu gibi kan bağışı kampanyasında da diğer kamu kurum ve kuruluşlarına hem öncülük yapmaktadır hem de örnek davranış içerisinde bulunmaktadır. Kızılayı hem yurt içinde hem de yurt dışında yaptığı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Geçen yıl kan veren arkadaşlara teşekkür ediyorum ve bu yılda kan verecek olan KDK çalışanlarını da tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Malkoç ve kurum personeli kan bağışında bulundu.