Kamu Başdenetçisi Malkoç, Şanlıurfa’da

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ve Kamu Denetçileri Celile Özlem Tunçak, Hüseyin Yürük ve Yahya Akman ile Genel Sekreter İbrahim Kılınç, birtakım temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’yi makamında ziyaret etti. Şeref defterini imzaladıktan sonra gazetecilere açıklamada bulunan Malkoç, Şanlıurfa’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kamu Denetçiliği Kurumunun 2013’ten beri faaliyette olduğunu belirten Malkoç, şöyle devam etti:

“Kamu Denetçiliği Kurumu idare ile vatandaşlar arasında köprü olmaya çalışıyor, vatandaşın derdini dinliyor, çözüm üretiyor ve bunu da idarecilere teklif olarak sunuyor. Yani devlet ile vatandaş arasındaki kaynaşmayı temin etmeye çalışan güzel bir kurum. Yeni olduğu için çok fazla bilinmiyor, bizler güzel şehirlerimizi ziyaret ediyoruz, yetkililerle tanışıyoruz, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, halkımızla kucaklaşıyoruz.”

Şanlıurfa’nın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını anımsatan Malkoç, kentin bu dönemde de çok önemli işler başardığını ve yaklaşık 500 bin Suriyeli sığınmacıya kucak açtığını anlattı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Malkoç ve beraberindeki heyete belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler sundu.

Temasları kapsamında Şeref Malkoç ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Demirkol ve Baro Başkanı Av. Ahmet Tüysüz’ ü ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Malkoç, Şanlıurfa esnafını ziyaret ederek sohbet etti.