Kamu Başdenetçisi Malkoç,Yaralı Polis ve Vatandaşları Ziyaret Etti

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, İstanbul Beşiktaş’ta terör örgütü mensuplarınca düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve tedavileri Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde süren polisleri ve vatandaşları ile ailelerini ziyaret etti.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, yaralılarla yakından ilgilenerek acil şifalar diledi. Hastane yetkililerinden yaralılar hakkında bilgi alan Kamu Başdenetçisi Malkoç, “Son menfur saldırıda hayatını kaybedenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum. Hastalarımıza da acil şifalar diliyorum. Özellikle terörle mücadele konusunda Türkiye’ye haksızlık yapan, dost ve müttefik olarak tanımlanan Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri yöneticilerinin, gafletten uyanmalarını ve uluslararası hukuka saygı duymalarını talep ediyoruz, istiyoruz ve bekliyoruz. Eğer bu bahsettiğim ülkelerin yöneticileri PKK veya FETÖ benzer terör örgütleri konusunda Türkiye’yi yalnız bırakırlarsa, bir gün bu terör örgütleri onların da başına bela olacaktır. Belki o devletlerin yöneticileri, kişisel veya başka hesaplar peşinde olabilirler ama o ülkelerdeki insan hakları örgütlerinin, vicdan sahibi insanların, Türkiye’yi terörle mücadele konusunda yalnız bırakan yöneticilerini uyarmalarını bekliyoruz” dedi.

Malkoç, Türkiyeyi terör örgütleriyle karşı karşıya getirmek isteyen uluslararası ve yerli iş birlikçilerin olduğunu bildirdi.

Malkoç, “Bunu biliyoruz ki milletimiz bu badireyi atlatıp, bu zorlukları yenecektir. Bunda zerre kadar tereddüdümüz yok. Türkiye’nin geçmiş tarihine bakan insanların bunu açık ve net görmeleri gerekir ve görürler de. Anadolu coğrafyası bin yıldan beri bu milleti ağırlamaktadır. İnşallah bu millet, Türk milleti, kıyamete kadar bu coğrafyada, topraklarda yaşamaya devam edecektir.” diye konuştu.

“Terörist eylemleri yapanlar ister şehirde, ister dağda, ister Suriye’de, ister Irak’ta, ister Avrupa’da, hepsi teker teker yakalanacak, hak ettikleri cezayı bulacaklardır”

Malkoç, terör saldırısının hemen ardından Sağlık Bakanlığı’nın tüm ekiplerinin olaya müdahil olduğuna işaret ederek, çok kısa süre içerisinde de müdahalelerin yapıldığını aktardı.

Türkiye’de özellikle sağlık kurumlarının geldiği durumu ve konumu göstermesi açısından bu durumun önemli olduğunu söyleyen Kamu Başdenetçisi Malkoç, hastane ziyaretinde bazı yaralıların bugün ya da yarın taburcu edileceği bilgisini verdi.

Yoğun bakımda durumu daha hassas olan 8 yaralı bulunduğunu belirten Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Türkiye’nin, bu vesilelerle kendine tuzak kuranlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu vurguladı.

“Hakkari’deki, Edirne’deki vatandaşımıza kadar hep sokaklardayız ve dua ediyoruz. Bu terörist eylemleri yapanlar nerede olurlarsa olsunlar, ister şehirde, ister dağda, ister Suriye’de, ister Irak’ta, ister Avrupa’da, hepsi teker teker yakalanacak, hak ettikleri cezayı bulacaklardır. Hem yavrularımız hem yakınlarımız inanılmaz bir tevekkül içinde. Zaten Türkiye’nin en büyük gücü de buradan geliyor.” 

Şeref MALKOÇ

Kamu Başdenetçisi

sadsad whatsapp-image-2016-12-12-at-16_44_36-2 f3524a2e-3424-4bbb-a022-f1459ae76260