Kamu Denetçiliği Kurumunda Bayramlaşma Töreni Gerçekleştirildi

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Celile Özlem Tunçak, Yahya Akman ve Genel Sekreter İbrahim Kılınç Kurum personeliyle bayramlaştı.

Bayramlaşmada konuşma yapan Şeref Malkoç İslam dininin çok güzel özellikleri olduğunu dile getirerek Ramazan ayının önemini, bereketini ve güzelliklerini anlattı. Kurumda denetçilerle ilk bayramı olduğuna dikkat çeken Malkoç, “Bizim güzel sözlerimiz vardır; mutluluklar, sevinçler paylaşıldıkça büyür, acılar paylaşıldıkça küçülür” dedi. Ayrıca bayramların da bu güzelliklerden biri olduğunu vurgulayan Malkoç; “çok güzel geleneklerimiz, örf ve adetlerimiz var. Büyüklerimizin, yakınlarımızın yanına gider ellerini öper, halini hatırını sorar, küçüklerin gözlerinden öper başlarını okşarız ve mezarlıklara giderek varsa yakınlarımızı dostlarımızı anarız ve kendilerine dualar ederiz bu muazzam bir şey” dedi. 

Mücadeleler Başarıyla Sürüyor

Başdenetçi Malkoç Türkiye coğrafyasında istisnalar hariç olağanüstü bir durum olmadığını, terörle mücadelenin sürdüğünü, dünyanın en katlı terör örgütlerinden DEAŞ’la, bir taraftan bölücü ve yıkıcı PKK’yla, öbür taraftan FETÖ diye dünyanın en sinsi en kalleş örgütüyle bu mücadelelerin başarıyla sürdüğünü dile getirdi.

Malkoç “hep beraber Allahtan nice nice bayramlara, sağlık içerisinde, mutluluk içerisinde, huzur içerisinde millete nice nice hizmetlere diliyorum. Bayramınız mübarek olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Denetçiler Celile Özlem Tunçak ve Yahya Akman ile Genel Sekreter İbrahim Kılınç tüm kurum çalışanlarının bayramını kutladı.