Başdenetçi Malkoç Kurum Personeli ile Bayramlaştı

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Arif Dülger ve Sadettin Kalkan ve Genel Sekreter İbrahim Kılınç, Kurban Bayramı dolayısıyla kurum personeli ile bayramlaştı.

Başdenetçisi Malkoç, Ramazan Bayramının bayramlaşmasını yapalı dün gibiydi ama sizinle bugün burada Kurban bayramını kutluyoruz. İnsanın ömründe anlam ifade eden iz bırakan önemli günler var. Bunların başında da dini ve milli bayramlar vardır. Özellikle bizim toplumumuz, Türk toplumu bu dini bayramlar konusunda son derece hassastır. Son derece önem verir bu bayramlara. Bunun en somut göstergesi bu bayramda 40 milyonun üzerinde insan yer değiştirdi. Sadece hava yolları ile hareket eden insan sayısı 2.5 milyon civarında. Otobüsler seferlerine ilaveten sadece İstanbul’dan 10 bin ek otobüs seferi koydu. Bunun dışında özel araçlar ile gidenler ayrı. Bu çok güzel bir şey. İnsanların çocukluk günlerini, aile bağlarını, arkadaşlarını sıla-i rahim olayının hatırlaması bu toplumun dayanışmasını ve kaynaşmasını gösteriyor. Bayramların bir önemli tarafı da özellikle sadece diriler içinde değil ölüler için de bayram önem arz ediyor. Mezarlıkların ziyaret edilmesi, ölmüş olan büyüklerin yakınlarının hatıralarının tazelenmesi onlar için dua edilmesi bunlar bayramın önemli bir parçası. Çünkü hayat bir bütün doğum nasıl normalse ölüm de normal. Bizim bayramlarımızda sadece diriler değil ölüler de hatırlanır.

Değerli arkadaşlar bizim kurumumuz her zaman ifade ettiğimiz gibi diğer kurumlardan ayrı bir kurum. Kamudaki bütün kurumlar insanımıza hizmet için vardır. Bu güzel bir şey ama bizim kurumun özelliği kamu kurumlarındaki insanların verdikleri hizmetlerdeki eksiklik ve noksanlıklarını düzeltmek. Bunun için denetim yapıyoruz. Zor durumda olan hakkı ihlal edildiğine inanan insanlara yardımcı olmaktan daha büyük bir şey yoktur. Bizim son yıllarda kullandığımız 2 güzel cümle var bir tanesi “İnsanların hayırlısı insanlara faydası dokunandır.” hadisi şerifidir. Diğeri de Türk devlet geleneğinde var olan “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıdır. Bu anlayış kamu hizmetlerini taçlandırmaktır. O açıdan burada görev yapan sizleri de tekrar tebrik ediyorum. Cenabı Allah çalışmalarımızı bereketlendirsin, gayretlerinizi arttırsın. Kurban Bayramınızı tekrar kutluyor sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde nice bayramlar diliyorum.

Kamu Denetçileri Arif Dülger ve Sadettin Kalkan da birer konuşma yaparak personelin Bayramını kutladı. Konuşmaların ardından Başdenetçi Malkoç ve Kamu Denetçileri, kurum personeli ile tek tek tokalaşarak bayramlarını kutladı.